vrouwelijke componisten Women Composers Vrouwelijke componisten tijdens de Gaudeamus Muziekweek 2010 | news
 

Vrouwelijke componisten tijdens de Gaudeamus Muziekweek 2010

De Gaudeamus Muziekweek vindt plaats in Amsterdam tussen 6 en 12 september 2010. Met concerten in het conservatorium, het Bimhuis, het Muziekgebouw aan 't ij, het Orgelpark en het tropentheater. Een week lang, nieuwe muziek van de jongste generatie componisten uit de global village. Het hoofdbestanddeel van dit festival is een competitie voor jonge componisten. 21 werken zijn genomineerd voor de Gaudeamus Prijs 2010. En aan het eind van de week zondagmiddag 12 september bepaalt de jury wie de winnaar is van de Gaudeamus Prijs: een opdracht voor een nieuwe compositie ter waarde van €4550,-.
Hieronder een overzicht van de concerten waarin de muziek van jonge vrouwelijke componisten wordt uitgevoerd.

maandag 6 september 20.15 - Muziekgebouw aan ’t IJ*
Nieuw Ensemble Bas Wiegers, dirigent
Ernest Rombout, hobo
Charlotte Riedijk, sopraan
Diana Rotaru (Roemenië, 1981, winnaar ISCM-IAMIC Young Composer Award 2008) - Unevensong (2010)
Natalia Dominguez Rangel (Nederland, 1981, winnaar Tera de Marez Oyens Prijs 2009) - Song cycle (2010)
* Inleiding om 19.30 uur op Foyerdeck 1 door Thea Derks

dinsdag 7 september 12.30 - Conservatorium van Amsterdam
Ensemble Aleph
Huba de Graaff (Nederland, 1959) - nieuw werk (2010)
Insomnio
Claire-Mélanie Sinnhuber (Zwitserland/Frankrijk, 1973) - 7 exceptions (2010)

dinsdag 7 september 20.15 - Orgelpark
Doelenkwartet
Dobrinka Tabakova (VK/Bulgarije, 1980) - Such different paths (2008) Jury selection
Gertie Bruin, accordeon
Ann Cleare (Ierland, 1983) - I am not a clockmaker either (2009) Jury selection
Doelenkwartet
Ji Sun Yang (Zuid Korea, 1979) - Kronkelweg - Melody, Notes, Five - Les accordéons (2010)

woensdag 8 september 23.00 - Bimhuis
Monica Germino, viool, elecktrische viool, stem, elektronica
Julia Wolfe (VS, 1958) - With a blue dress on (2010)
Catherine Kontz (VK) - 4½ tatami (2009-10)

vrijdag 10 september 12.30 - Bimhuis
Sonsoles Alonso (piano) met live elektronica
Werken finalisten ECPNM competitie 2009
Kasia Glowicka (Polen / Nederland, 1979) - Turbulence (2009); RETINAn (2010)
Anne Parlevliet (Nederland, 1978) - Open (2008)

vrijdag 10 september 15.30 - Tropentheater
Dyane Donck (Nederland, 1968) - 7.a.m. (2009)
Claudia Rumondor (Nederland, 1983) - Silat, voor gamelan slendro (2009)

zaterdag 11 september 20.15 - Muziekgebouw aan ’t IJ*
Holland Symfonia
Hans Leenders, dirigent
Charlotte Riedijk, sopraan
Ruby Fulton (VS, 1981) - Road Ranger Cowboy (2008) Jury selection
Lu Wang (China, 1982) - Wailing (2007-08) Jury selection
* Inleiding om 19.30 uur op Foyerdeck 1 door Thea Derks