vrouwelijke componisten Women Composers NOVEMBER MUSIC 2026: Festival Highlights | news vrouwelijke componisten | women composers

NOVEMBER MUSIC 2026: Festival Highlights

Hier zijn onze highlights:
Dit is echt een avond om niet te missen. Verbazingwekkend en adembenemend. Een optreden van het fenomenale koor Roomful of Teeth belooft een onvergetelijke ervaring te worden. Acht acrobatische vocalisten verkennen keer op keer nieuwe expressieve mogelijkheden voor de stem. Ze sleepten Grammy’s in de wacht voor hun pionierswerk. Nu komen ze naar November Music met een classic van hun oprichter Caroline Shaw die al samenwerkte met Kanye West en Rosalía. Bovendien schrijft de Nederlandse componist Bec Plexus gloednieuw werk voor het topkoor. Nieuwsgierig geworden? Scroll verder naar beneden en lees meer.
vrijdag 27 november 2026 | 20.30 - Grote Kerk
Als Huba de Graaff een stapel oude Nederlandse lp’s uit de jaren 70 bij het vuilnis vindt, vormt dat het startpunt voor Alle 13 Goed. Geïnspireerd op de legendarische platenreeks duikt ze samen met Marien Jongewaard en Orkest de Ereprijs in de Golden Age van de Nederlandse muziek. Verwacht dertien Hollandse hits, een flinke dosis nostalgie én de vraag: bestaat er eigenlijk zoiets als authentiek Nederlandse muziek? Nieuwsgierig geworden? Scroll verder naar beneden en lees meer.
woensdag 25 november 2026 | 20.30 - Verkadefabriek
Celia Swart blijft verbazen. Met haar intense, diepgravende composities geldt ze als een van de veelbelovendste Nederlandse componisten van dit moment. In haar harmonieuze muziek vlamt Swarts liefde voor beeldende muziek en bezield minimalisme op. Verwachtingsvol wordt naar iedere nieuwe creatie uitgekeken. Nu presenteert ze een groot nieuw werk voor orgel, speciaal geschreven voor de gerenommeerde organist Geerten van de Wetering. Let op: tijdens dit concert wordt er tussen drie verschillende kerken gelopen.
vrijdag 22 november 2026 | 15.00 - meerdere kerken in Den Bosch





Luister naar de Podcastserie: NOOIT VAN GEHOORD?!